Image Alt

Ronipharm

 / Імунна система  / Імунітет – база здоров’я

Імунітет – база здоров’я

Жураєва Наталія

головний лікар ветеринарної клініки RONI HEALTH

ЗооШкола / Здоров’я тварини

Імунітет – база здоров’я

Ослаблення організму через захворювання і стрес може суттєво погіршити якість життя домашніх тварин і, відповідно, їхніх власників. Тому турбота про імунітет улюбленців має бути базовою в комплексі дій по догляду за твариною.

Навесні не тільки пробуджується природа і сонечко починає зігрівати все і всіх своїм теплом, а й часто виникають проблеми зі здоров’ям. Це, в першу чергу, пов’язане з ослабленням організму після зимового періоду: загострюються хронічні захворювання, знижується здатність організму опиратися вірусним інфекціям, виникають гіповітамінози, починається сезон линьки. До цих щорічних проблем і у людей, і у тварин ще й додається зниження імунітету на фоні стресу, який неминучий під час війни. Тому у весняний період і після року війни підтримувати організм і підвищувати імунітет буде дуже доречно.

Як підвищити імунітет?

  1. Раціон.

Підтримка імунітету – річ комплексна. Перш за все треба приділити увагу раціону – тварина має отримувати всі необхідні поживні речовини, мінерали та вітаміни. Легше контролювати правильний баланс харчування з кормами, в яких міститься все необхідне. А ось при натуральному годуванні без харчових добавок у вигляді вітамінів, мінералів та інших поживних речовин – білків, ліпідів, омега-3 жирних кислот тощо – не обійтись.

  1. Моціон.

Тривалі прогулянки, активність, сонце і свіже повітря – це найкращі помічники в укріпленні імунітету. Намагайтеся частіше і більше гуляти в теплі дні, а ось в погану погоду, дощ, холод – краще скоротити перебування на вулиці і бажано одягати дощовики, коли волого. Переохолодження знижує імунітет практично миттєво, тому краще не ризикувати, особливо якщо здоров’я тварини і так ослаблене.

  1. Харчові добавки

Тварини з гиповітамінозом більше за інших ризикують захворіти. Найсильніше від нестачі вітамінів страждають молоді тварини, вагітні та лактуючі матусі, улюбленці, які перенесли захворювання, а також тварини, які перебувають з тих чи інших причин у стресі. ознаками таких станів може бути поганий апетит, тьмяна випадаюча шерсть, проблеми з яснами, різка зміна смакових уподобань тощо.

Імунітет напряму пов’язаний зі станом кишківника, тому пробіотики можуть суттєво покращити стан тварини після захворювань, лікування антибіотиками, отруєнь та іншого.

Захворювання печінки також можуть серйозно впливати на загальну здатність організму опиратися захворюванням. Тому підтримка печінки і прийом гепатопротекторів може суттєво вплинути на загальне укріплення організму тварини.

Омега-3 жирні кислоти та амінокислоти надзвичайно корисні. Вони мають вирішальне значення для зміцнення імунітету, оскільки є частиною мембран клітин імунної системи та сприяють синтезу ейкозаноїдів – спеціальних молекул, які допомагають цим клітинам контактувати між собою.

  1. Щеплення.

Вакцинація – це важливий захист тварин від небезпечних захворювань і формування імунітету на випадок зараження. Але для успішного щеплення і достатнього вироблення антитіл потрібен міцний імунітет, здатний правильно реагувати на введення ворожих до організму агентів. Тому і до щеплення, і після нього варто підтримувати імунітет тварини.

Деякі власники тварини роблять велику помилку, коли хаотично скуповують у ветаптеках все, що їм тільки порадять і починають давати улюбленцям одночасно «все корисне», на їхній погляд. Але треба враховувати, що лікування має бути комплексним і призначеним ветеринарним лікарем.

Новий підхід у підтримці імунітету

Наука не стоїть на місці і препарати для здоров’я стають більш досконалими і ефективними. Іспанська компанія CATALYSIS, приміром, використовує технологію молекулярної активації при виробництві своїх продуктів, що підвищує активність та ефективність компонентів. Це дозволяє здійснювати посилений лікувальний ефект без використання високих концентрацій, які

можуть викликати небажані побічні ефекти в організмі.

У лінійці CATALYSIS PETS компанія пропонує більше десяти препаратів, один із таких – ВІУСІД (VIUSID® pets), який допомагає підтримувати і покращувати імунітет. Він має імунокоригуючу, противірусну, антиоксидантну та гепатопротекторну дію. Таким чином, цей препарат рекомендований при вірусних захворюваннях, гепатитах та при хронічних захворюваннях, а також для підвищення титрів антитіл для покращення ефекту вакцинації. Також він допоможе під час виставок чи інших стресових ситуацій для тварини, або при контакті улюбленця з хворою твариною.

ВІУСІД  (VIUSID®), як і інші препарати, складається тільки з натуральних компонентів. Він рідкий, що забезпечує легкий спосіб застосування для тварин. До того ж, VIUSID® подобається тваринам, бо має смак печінки. Препарат можна давати тварині прямо в пащу, а можна додавати до корму.

Основні компоненти VIUSID®:

  • Гліциризинова кислота, яка має потужний противірусний і протизапальний вплив, є антиоксидантом та імуномодулятором.
  • Глюкозамін, який має потужний противірусний вплив.
  • Аргінін. Він збільшує кількість Т-лімфоцитів, покращує імунну відповідь, знижує рівень сечовини у крові.
  • Аскорбінова кислота, яка захищає від канцерогенних процесів, має антиоксидантну дію.
  • Сульфат цинку – біокаталізатор, що бере участь у синтезі білків та ДНК.
  • Пантотенат кальцію необхідний для синтезу антитіл та розвитку ЦНС.
  • Піридоксаль необхідний для утворення червоних кров’яних тілець, антитіл та антигенних маркерів, хелперних T-лімфоцитів.
  • Фолієва кислота, що має антианемічний вплив, бере участь у метаболізмі білків, синтезі РНК та ДНК, підвищує апетит у ослаблених тварин.
  • Ціанокобаламін (Вітамін B12), який має антианемічний вплив, покращує апетит та енергообмін, сприяє здоров’ю нервової системи.
  • Гліцин, який стимулює вивільнення глюкагону.
  • Яблучна кислота, що чинить противірусний ефект і є антиоксидантом.

Препарат можна застосовувати з народження, при вагітності чи у період лактації. Тривалість курсу вживання визначається лікарем, за необхідності може застосовуватись тривалий час.

Опублікувати коментар