Image Alt

Ronipharm

 / Травна система  / Коли болить животик

Коли болить животик

З розладами травлення у собак та кішок знайомі майже всі власники. Поки підбереш оптимальний раціон і продукти для улюбленця, можна зіштовхнутися з багатьма проблемами. Але у деяких тварин розлади шлунково-кишкового тракту виникають досить часто, і тоді власники дізнаються про діагноз – гастроентерит.

Як виникає гастроентерит

Гастроентерит у кішок і собак – це запальний процес, який вражає шлунок і тонкий кишківник, функція цих органів порушується. Залежно від походження гастроентерити бувають первинними і вторинними. Крім того, запалення шлунка та кишківника може мати різний прояв і характер.

Джерелом захворювання частіше стає їжа. Низькоякісний корм, системне перевищення норм годування та відсутність необхідних нутрієнтів у складі раціону можуть спричиняти реакції бродіння в ШКТ. Собаки можуть знаходити і з’їдати під час прогулянки зіпсовані продукти, що може бути пусковим механізмом гострих отруєнь, ушкоджень слизової кишківника та шлунка, і, як наслідок, гастроентериту.

Вторинна форма може виникнути в разі перекручування кишківника, при захворюваннях вірусної та бактеріальної етіології, інвазіях різними ендопаразитами, при отруєннях різноманітними хімічними речовинами.

Гастроентерит виникає внаслідок кишкової інфекції. Найчастіше цей симптом викликають такі інфекційні хвороби, як кишкова форма чуми, парвовірусна і коронавірусна інфекції. Парвовірусний гастроентерит – це одна з найнебезпечніших інфекційних хвороб, що вражають ШКТ. Дорослі тварини з вірусним гастроентеритом зазвичай піддаються лікуванню, але для цуценят хвороба в багатьох випадках закінчується сильними ускладненнями або загибеллю. Відсутність своєчасного лікування інфекцій часто призводить до загибелі тварини.

Отруєння зазвичай теж пов’язані з гастроентеритами, бо вплив будь-яких токсичних речовин супроводжується симптомами запалення ШКТ. Внутрішні паразити також спричиняють запальний процес у шлунково-кишковому тракті, це пов’язано як з ушкодженням слизової оболонки через особливості паразитування глиста, так і з загальною інтоксикацією організму продуктами життєдіяльності паразита.

У собак розповсюджений травматичний гастроентерит, який може виникнути через проковтування цілих кісток, гілок, камінців, фрагментів іграшок. Це безпосередньо пошкоджує слизову оболонку ШКТ і також може призводити до часткової або повної непрохідності кишківника.

Симптоми проблем ШКТ

Коли в шлунку і кишківнику чотирилапого вихованця виникає запалення, господар може помітити деякі зміни в його стані: зникає апетит, з’являється млявість, спрага, підвищення температури, занепокоєння, викликане коліками.

Симптоми гастроентериту у тварин можуть різнитися залежно від причини самого гастроентериту, але найчастіше вони такі:

  • Блювота;
  • Діарея. У тварин цей процес часто дуже болючий, він обумовлюється газоутворенням і сильними спазмами;
  • Біль. Живіт тварини щільний, під час пальпації напружує м’язи черевної стінки, хворий звір не дає доторкнутися до себе. Може проявляти агресивність поведінки. Спазм супроводжується гучними булькаючими звуками в животі;
  • Відмова від їжі;
  • Апатія і зниження загального тонусу;
  • Температура. Запалення зазвичай супроводжується підвищеною температурою. Але при зростаючій тяжкості захворювання, незалежно від причини, можливе зниження температури тіла, що буде загрозливим фактором;
  • Зневоднення. Дегідратація у тварини при гастроентериті обумовлена втратою рідини з блювотою і діареєю. Найнебезпечніше те, що втрачається не тільки вода, а й електроліти, що викликає розлад водно-електролітного балансу. Цей стан не можна залишати без лікування.

Лікування гастроентериту

Незалежно від того, що спричинило хворобу, від своєчасного звернення до ветеринара, точної постановки діагнозу, адекватного, призначеного фахівцем лікування, залежатиме кінцевий результат і прогноз.

При гастроентериті у собак та кішок перш за все призначають добре засвоюваний корм. Зазвичай це гастроентерологічні промислові дієти. Важливі і профілактичні заходи: регулярні обробки тварин від паразитів, своєчасні первинні вакцинації цуценят і щорічні вакцинації дорослих собак, недопущення поїдання зіпсованих продуктів і неїстівних предметів.

В залежності від ступеня ураження ШКТ залежить те, як довго будуть відновлюватися слизова та процес травлення. В будь-якому разі не зайвим буде підтримуюча терапія. Існують препарати, які здатні без шкоди організму і побічних ефектів значно покращувати стан тварини і прискорити процес одужання. Так, наприклад, Кармінал від іспанської компанії CATALYSIS PETS нормалізує роботу травної системи, сприяє захисту та відновленню слизової кишківника, покращує травлення, нормалізує перистальтику, чинить обволікаючу, протизапальну та спазмолітичну дію, покращує апетит у ослаблених тварин. Цей і інші препарати виробника розроблені з використанням технології молекулярної активації, що підвищує біологічну активність і біохімічну реактивність молекул. Це дозволяє здійснювати посилений терапевтичний ефект без використання концентрацій, які можуть викликати небажані побічні ефекти в організмі, особливо з боку вже подразненого ШКТ.

Препарат Кармінал містить натуральні компоненти. Алое вера сприяє усуненню печії, запалення, проявів синдрому подразненого кишківника, загоєнню виразок травного тракту. Опунція інжирна нормалізує перистальтику. Маслина європейська має обволікаючу, захисну та протизапальну дію. Вітаміни В2, В6 зменшують шлунковий рефлюкс. Також у склад препарату входять фенхель, цинку сульфат, фолієва кислота, корінь солодки, глутамінова кислота.

Кармінал призначається ветеринарними лікарями при гастроентеритах чи інших проблемах ШКТ. Він випускаються в зручній для застосування формі – у вигляді рідини зі смаком печінки. Завдяки цьому його легко давати тварині: або прямо в пащу, або з кормом. Його можна застосовувати з народження, при вагітності і у період лактації.

Опублікувати коментар